Zasady funkcjonowania Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego Dobre Miejsce
- Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, od poniedziałku do piątku w dni robocze, wyjątkiem przerw ustalonych z Organem Prowadzącym. Do końca września Dyrektor zawiadamia Rodziców / Opiekunów o dniach wolnych. Za dni wolne nie przysługuje zwrot pieniędzy.
- Przedszkole jest czynne od godziny 7.30 do godziny 15.30.
- Przedszkole przyjmuje dzieci od 2,5 do 6 lat ( dzieci z orzeczeniem do 9 lat jeśli jest odroczony obowiązek szkolny).
- Przedszkole jest wielooddziałowe.
- Jeżeli w sezonie wakacyjnym (lipiec – sierpień) i w okresie ferii szkolnych, ze względu na szczególne potrzeby organu prowadzącego, Przedszkole zastrzega sobie prawo czasowe zamknięcie placówki, ustalonej przez osobę prowadzącą Przedszkole.
- Szczegółową organizację wychowania, nauczania i opieki w danym roku szkolnym określa „Arkusz organizacji przedszkola” opracowany przez Dyrektora Przedszkola do końca poprzedniego roku szkolnego.
- W arkuszu organizacyjnym Przedszkola określa się w szczególności: czas pracy Przedszkola, liczbę pracowników z podziałem na pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych oraz pracowników zajmujących stanowiska kierownicze, ogólną liczbę dzieci, liczbę oddziałów, terminy przerw w pracy Przedszkola.
- Organizację pracy Przedszkola w ciągu dnia określa Ramowy Rozkład Dnia opracowany przez Dyrektora Przedszkola.
- Ramowy Rozkład Dnia podany do wiadomości rodziców na tablicy informacyjnej określa godziny posiłków i czas realizacji zajęć podstawy programowej prowadzonych w Przedszkolu.
- W szczególnych przypadkach Dyrektor, a w przypadku jego nieobecności osoba upoważniona, może zmienić organizację dnia (np. organizacja wyjścia, wycieczki, uroczystości).
- Przedszkole może w czasie trwania roku szkolnego modyfikować ofertę edukacyjną w zależności od bieżących potrzeb.
- Przedszkole organizuje w ramach planu zajęć naukę religii dla dzieci, których rodzice (opiekunowie prawni) wyrażają taką wolę (w zwykłej pisemnej formie oświadczenia).
- Dzieci uczęszczają na zajęcia specjalistyczne zgodnie z zaleceniami w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego i opiniach o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju wydanych przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
- Dzieci, które nie uczęszczają na zajęcia dodatkowe pozostają pod opieka nauczyciela prowadzącego grupę.
- W Przedszkolu mogą być prowadzone zajęcia dodatkowe, niektóre darmowe (w cenie czesnego) bądź opłacane przez rodziców.
- Czas trwania zajęć prowadzonych dodatkowo, a w szczególności zajęć umuzykalniających, jest dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci
- W ramach zajęć dodatkowych dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach:
teatrzyki, koncerty, wycieczki, inne imprezy organizowane przez Przedszkole. Propozycje w tym zakresie zgłasza ogółowi Rodziców Dyrektor Przedszkola lub Rada Rodziców. - Sposób dokumentowania zajęć prowadzonych w Przedszkolu określają odrębne przepisy.
- Przedszkole zapewnia dzieciom wyżywienie w ramach trzech posiłków, za które płacą rodzice.
- Nieobecność dziecka w przedszkolu nie zwalnia rodziców z dokonywania opłaty stałej.
- Opłata stała tzw. czesne uiszczane jest przez 10 miesięcy w ciągu roku.